O MNIE

DR TOMASZ KOZŁOWSKI

Jestem socjologiem, menadżerem, szkoleniowcem i nauczycielem akademickim z wieloletnim doświadczeniem dydaktycznym i zarządczym. Posiadam rozległe doświadczenie w zarządzaniu dużymi zespołami pracowników. Piastowałem dotąd kilka stanowisk menadżerskich (kierownik katedr Pedagogiki, Kulturoznawstwa, Edukacji i Nowych Mediów, Prodziekan, wreszcie Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych w Collegium Da Vinci w Poznaniu). Zarządzałem zespołami naukowo-dydaktycznymi, sprawowałem opiekę nad studentami, tworzyłem nowe usługi edukacyjne. Ponadto jestem doświadczonym analitykiem przekazu medialnego, w tym zakresie współpracowałem z firmami z wielu branż, m.in. finansowej, konsultingowej, komunikacyjnej. Obecnie jestem również wykładowcą Uniwersytetu SWPS.

Jako trener szkoliłem m.in. menadżerów i przedsiębiorców, pracowników firm, pracowników administracji samorządowej, nauczycieli, rady pedagogiczne, uczestników akademii trzeciego wieku i in. Jestem doświadczonym ekspertem w obszarach kultury organizacyjnej i komunikacji międzypokoleniowej, szeroko rozumianych kompetencji miękkich, autoprezentacji, work-life balance i work-flow. Jestem autorem ponad 200 prac – w tym trzech książek, artykułów naukowych, analiz i raportów, esejów i felietonów. Jestem aktywnym blogerem, posiadam też swój kanał na YT, na którym głównie recenzuję książki.

Kreuję innowacje. Odpowiadałem za stworzenie trzech nowatorskich kierunków studiów licencjackich i magisterskich, z których dwa – Mediaworking i Edukacja Prorozwojowa I s. – uzyskały prestiżowy laur „Studiów z przyszłością” przyznawany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Każdy z uhonorowanych kierunków stanowi unikalne połączenie wiedzy z kompetencjami biznesowymi.

Moją misją jest promocja kompetencji społecznych w edukacji i biznesie. Jestem zaangażowanym publicystą, popularyzuję zmiany w szkolnictwie, w tym celu współpracuję od wielu lat z takimi pismami jak „Charaktery”, „Odra”, „Dyrektor Szkoły”, „Wczesna Edukacja”, „Coaching”, „Personel Plus” i in.

 

Poza-zawodowo jestem pasjonatem muzyki, kuchni, książek, gór, biegów i craftowego piwa. Uwielbiam pisać i poznawać nowych ludzi. Częste stany flow osiągam w słuchawkach i w rozmowie, za kierownicą i przy klawiaturze. Negatywne emocje anihiluję z pomocą modelarstwa.

Jestem etatowym optymistą, który lubi pozrzędzić po godzinach.

poznańskie centrum szkoleniowo-badawcze

W dzisiejszych czasach wiele mówi się o inwestowaniu w rozwój. Pojawiają się nowe dziedziny wiedzy, specjalizacje i stanowiska pracy, o których nie śniono jeszcze kilka lat temu. Ten trend się nie zatrzyma.

Istnieje jednak wiedza, bez której przemiany te nie doprowadzą nas donikąd. Ta wiedza czerpie z samej natury człowieka i społecznych grup, w których funkcjonujemy. Jesteśmy istotami stadnymi i to, co zawsze pozostanie aktualne i będzie na czasie to społeczne kompetencje. Bez nich sobie nie poradzimy.

Społeczeństwo informacji to niekoniecznie społeczeństwo wiedzy, szybszy transfer rzadko oznacza więcej czasu a portal społecznościowy wcale nie czyni bardziej uspołecznionym. Nowocześnie wcale nie oznacza: skutecznie a wygodnie nie oznacza: idealnie.

Poznańskie Centrum Szkoleniowo-Badawcze to inicjatywa, której strategia koncentruje się wokół kompetencji miękkich. Organizujemy szkolenia, które mają na celu podnoszenie świadomości w obszarach kluczowych dla budowania dobrostanu w życiu pracowników i ludzi. PCSB wychodzi z założenia że większa wiedza o społecznym funkcjonowaniu człowieka to większa satysfakcja i korzyść ze współpracy, rozwoju i nauki. Oferta PCSB bazuje na fachowej wiedzy z obszaru psychologii i socjologii, wspartej nowoczesnymi narzędziami i metodami.

Misja PCSB koncentruje się wokół takich zagadnień jak empatia-komunikacja-samoświadomość. Bez tej triady niemożliwe jest funkcjonowanie wśród ludzi – zarówno w biznesie, nauce jak i w życiu codziennym. Jest ona niezbywalnym elementem naszych szkoleń i stanowi komponent, który się nie starzeje.

Zaufali mi

Kontakt

8 + 8 =

Administratorem danych osobowych jest POZNAŃSKIE CENTRUM SZKOLENIOWO-BADAWCZE TOMASZ KOZŁOWSKI z siedzibą w Poznaniu, ul. Nizinna 11C/6, REGON: 381974333, NIP: 6652621665. Informacje w przedmiocie warunków i zasad ochrony danych osobowych znajdują się na stronie https://pcsb.pl/.

Dane kontaktowe

Tel: +48 605 760 703
E-mail: t.kozlowski@pcsb.pl
Adres: ul. Nizinna 11c/6, 61-424 Poznań
NIP: 6652621665