ANALIZY/BADANIA

POBIERZ BEZPŁATNIE

Wyślij link do pobierania:

Potwierdzam, że zapoznałem się i akceptuję Polityka prywatności.

„PASJA W ŻYCIU ZAWODOWYM”

Poznań, 2021

Za nami dwa raporty PCSB, w całości poświęcone kwestiom dobrostanu (ludzi, rynku pracy i gospodarki) w okresie COVID-19. Zmęczeni? Ja tak. Chciałoby się odpocząć? Na pewno. Ta idea przyświecała mi, gdy ogłaszałem nabór na teksty do raportu nr 3, poświęconego pasjom.
Odpocznijmy. Opowiedzmy o tym, co nas najbardziej napędza, co daje nam mnóstwo satysfakcji i energii. Przedstawmy innym nasze prywatne światy, antywirusowe schrony, szczelnie utkane z fascynacji, doświadczeń, marzeń. Patrick Lencioni i inni mówią o poczuciu podmiotowości, wymierności, poczuciu sensu w działaniu – i przykłady z naszego opracowania potwierdzają ich domysły. Ale moim zdaniem jest tam coś jeszcze: uważność i samoregulacja. „Raport” to złe słowo. Oddaję w Wasze ręce pamiętniki z podróży przez radość doświadczania. To relacje z koncentracji, współdziałania, dzielenia się. To również przegląd historii, które zmieniły sposób patrzenia na swoje życie, również to zawodowe. To ważny dopisek w rozważaniach na temat istoty motywacji.

Życzę pasjonującej lektury!

POBIERZ BEZPŁATNIE

Wyślij link do pobierania:

Potwierdzam, że zapoznałem się i akceptuję Polityka prywatności.

„CO DALEJ? RAPORT POSTEPIDEMICZNY”

Poznań, 2020

Z przyjemnością oddaję w Wasze dłonie raport PCSB skupiony wokół problemu świata po koronawirusie. Z pewnością mieliście okazję wysłuchać najróżniejszych głosicieli i ewangelistów zmian. Poniższe opracowanie jest małym postscriptum. Dzielę się nim tym chętniej z dwóch powodów. Po pierwsze, powstało dzięki zaangażowaniu znakomitych ekspertów i po drugie – nie było pisane na zamówienie. Stało się ono okazją –i takie było jego założenie od początku –do wymiany interdyscyplinarnych poglądów, które są rezultatem wyłącznie osobistych doświadczeń i zgromadzonej wiedzy. Jest bezstronnym świadectwem klimatu chwili, który udzielił się nam wszystkim. To mała agora, na której spotykają się prognozy świata biznesu, kultury, psychologii, socjologii. Czytelnik odnajdzie tam trzeźwy, realny osąd, hipotezy bazujące na faktach, niezbędną dawkę niepokojów i wiary w ludzkiego ducha. Jestem dumny, że udało mi się zaprosić do współpracy tak zróżnicowany team.

Dziękuję i zapraszam do lektury.

POBIERZ BEZPŁATNIE

Wyślij link do pobierania:

Potwierdzam, że zapoznałem się i akceptuję Polityka prywatności.

„DOBROSTAN PRACOWNIKA W CZASIE (POST)PANDEMII”

Poznań, 2020

Od pierwszego raportu PCSB minęło kilka miesięcy. Dumny jestem, że światło dzienne ujrzał – nie bez drobnych przeszkód – kolejny. Cieszę się tym bardziej, że udało mi się zaprosić do udziału również pierwiastek żeński. Dla równowagi. Zależało mi, by w tych niełatwych czasach dobrze wybrzmiał głos liderek, inspiratorek, badaczek, które zawodowo bardzo podziwiam. Gorąco wierzę, że perspektywa, którą reprezentują dziś w świecie biznesu kobiety (albo o której zwykło się mówić, że ją reprezentują) jest tą „przyszłościową” i dużo bardziej wartościową niż ta „męska”. Potrzebujemy dziś społecznej wrażliwości, nastawienia na empatię, emocjonalnej wnikliwości, orientacji na relację – nie na rywalizację. W tej odsłonie głos zabierają ekspertki w obszarach HR, well-being i komunikacji, doświadczone mentorki, z których wiedzy i doświadczenia warto zaczerpnąć. Dotykamy tematów wypalenia zawodowego, nowych perspektyw samodoskonalenia, optymalizacji informacji zwrotnej. W ślad za nimi podąża też ekspert inteligencji emocjonalnej i pewien socjolog…

Wszystkim, którzy dołożyli swych starań do tego opracowania – jeszcze raz dziękuję!

Życzę przyjemnej lektury!

Raport brokerski

Nie możesz przebić się przez informacyjny gąszcz? Potrzebujesz rzetelnego zestawu wiadomości w interesującym cię obszarze? Nie masz czasu szukać i weryfikować kluczowych informacji? Jeśli tak, zamów profesjonalny brief brokerski. Otrzymasz rzetelny i przekrojowy wykaz źródeł i linków do zweryfikowanych danych w interesującym Ciebie polu i okresie.

Analiza metodą desk research

Chcesz wiedzieć, co w internecie mówi się na dany temat? Jak przedstawiane są osoby, problemy, procesy, zagadnienia? Desk research – analiza treści wybranych dostępnych źródeł – pozwala na dokładniejsze zapoznanie się z tematem. Może obejmować zarówno treści ogólnodostępne, jak i zawartość wybranych forów czy blogów.

Wywiady pogłębione

Problem wymaga szczególnej uwagi i dokładnej analizy? Zdecyduj się na wywiady pogłębione. Ta metoda zapewnia uwzględnienie szerszego kontekstu i tła funkcjonowania, postrzegania, czy decyzji poszczególnych osób.

Wywiady fokusowe

Potrzebujesz sprawdzić jak grupa osób postrzega daną kwestię? Wywiad zogniskowany (grupowy) to metoda specjalnie zaprojektowana w tym celu: wybrane osoby mają szansę dokładnie wypowiedzieć się w konkretnej kwestii, jednocześnie nawzajem tworząc jakość nieuchwytną w wywiadach indywidualnych.

Kontakt

1 + 5 =

Administratorem danych osobowych jest POZNAŃSKIE CENTRUM SZKOLENIOWO-BADAWCZE TOMASZ KOZŁOWSKI z siedzibą w Poznaniu, ul. Nizinna 11C/6, REGON: 381974333, NIP: 6652621665. Informacje w przedmiocie warunków i zasad ochrony danych osobowych znajdują się na stronie https://pcsb.pl/.

Dane kontaktowe

Tel: +48 605 760 703
E-mail: t.kozlowski@pcsb.pl
Adres: ul. Nizinna 11c/6, 61-424 Poznań
NIP: 6652621665